Пријавени тимови за BUSINESS RUN 2020
ID BIB Тим А B C D
001 BRAKO 1 Горан Јовановски Игор Неделковски Марија Јуртиева Аце Тодевски
002 Комерцијална Банка АД Скопје Маријан Шамоски Миомир Алексовски Снежана Димовска Бобан Нефовски
003 BRAKO 2 Перо Колев Горан Кацарски Данче Поцева Димче Стојанов
004 eurofarm 1 Марија Радуновиќ Даниела Шимановска Мартин Митревски Наташа Митревска Поповска
005 eurofarm 2 Мијалчо Андоновски Кристина Стоичкова Ангел Ртовски Елмедина Серхатлиќ
006 eurofarm 3 Анета Петрушевска Дамјан Спасовски Тањица Спасовска Марина Миленковска
007 INS running team Тања Гавровска Вероника Андоновска Ѓорѓи Стојанов Филип Симоновски
008 Шпаркасе Банка Исток Благој Димитров Јакимче Ефремовски Радмила Јованова Методи Стојменов
009 Шпаркасе Банка Тим А Тина Пановска Катерина Михајлоска Ангела Филиповска Бојан Пандиловски
010 Шпаркасе Банка Тим Б Милена Станкоска Софија Аџиевска Ангела Гиговска Дарио Димитриески
011 Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери Умејр Мухамеди Ивана Кузманоска Томислав Кузманоски Антонио Антоновски
012 Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери Анета Јорданова Зулу Санте Антонио Србиновски Дејан Радески
013 Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери Биљана Кузманоска Гоце Несторовски Бранко Кузманоски Тања Ивановска
014 Corvus Info Димитар Јошески Бојан Манески Андријана Сапламаева Мирослав Алексовски
015 Trgosped Trans Dimitar Nakov Sanja Ilijevska Ile Shalev Slavcho Nikolov
016 АДРА ДООЕЛ Скопје 2 Реџеп Мемедовски Филип Гитов Андриана Ивановска Златко Ангелески
017 АДРА ДООЕЛ Скопје Стивен Бакарема Сања Ангелова Салем Изберовиќ Сали Мемедовски
018 МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ Момчило Ристовски Ивана Тренчовска Александар Талески Ирена Митева
019 Еуровиа Xhenis Rexhepi Armend Qamili Arbe Ademi Valon Bexheti
020 Ама кафе Џенис Реџепи Алба Шаќири Куштрим Адеми Милена Тисевска
021 АДРА ДООЕЛ Скопје 3 Јана Петковска Тамара Мариќ Санер Селмановски Јусув Мемедовски
022 ИСКРАТЕЛ Антонио Бранковиќ Даниела Јовановиќ Гоце Јончески Слободан Јовановски
023 Delegation of German Trade and Industry in N. Macedonia (AHK) Team 1 Lara Krsteva-Ichokjaeva Vera Jovcheska Marija Tomova-Spirkoski Marian Malinov
024 Delegation of German Trade and Industry in N. Macedonia (AHK) Team 2 Јана Фидановска Ramadan Abdulai Aleksandra von der Forst Goce Aleksovski
025 Адвокатска канцеларија Алексов Дејан Алексов Гордана Николовска Артан Мемиши Софија Поповска
026 Loka 1 Дијана Лазовска Даниела Медарска Христијан Шурбески Панче Рибарски
027 Frontwise Group 1 Anika Metikosh Hristina Ivanova Aleksandra Stankoska Davor Dabeski
028 Loka 2 Михаил Софески Борче Глафче Никола Кусибојовски Кристина Базгалоска
029 Loka 3 Наташа Тодова Симеон Здравески Бојан Илијовски Марио Стојчевски
030 Frontwise Group 2 Tiana Stojkovska Ana Ratkovic Frosina Stojanovska Aleksandar Stevanovski
031 Loka 4 Лазар Степаноски Христина Талевска Филип Јосифоски Стефан Велковски
032 Loka 5 Матеа Анѓелеска Јована Божиновска Христијан Костадиноски Драги Митревиќ
033 Symphony Solutions Ивана Кипријановска Божидар Димески Ивана Дејановска Кристина Тодоровска
034 MetalEkspres Team Gjorgji Kostovski Nikolina Nakova Goran Acevski Ivan Smilevski
035 Team Dental Art Jana Milutinovik Gabriela Stojanova Tanja Pejkovska Mende Stojanoski
036 МЕМО - Оператор на пазар на електрична енергија Дејан Младеновски Дарко Дачевски Тамара Панова Александар Костовски
037 Адвокатско Друштво Дебарлиев, Дамески и Ќелешоска Ана Саздова Јасмина Илиева Јовановиќ Елеонора Мишевска Иво Илиевски
038 Полар Кејп Македонија Ненад Ристовски Нена Китанска Борче Иванов Бојан Богдановски
039 Data Masters Алек Велков Оливер Таневски Мишел Муцунска Коста Секуловски
040 Data Masters Мартина Наумовска Мирјана Садиковиќ Милан Стојановски Марко Апостолоски
041 Taskforce Александра Велјановска Марина Трајковска Стефан Здравковски Душко Томовски
042 AGNESA Edmond Veseli Raim Alili Elvis Tairovski Olivera Krstevska
058 Кликни Јади Пепи Анакијев Мартин Анакијев Виктор Митковски Билјана Апостоловска
044 Кликни Јади Даниел Жерновски Филип Илиевски Александар Велјаноски Катерина Костадиноска
045 Теламон Георги Тренкоски Христина Цветкова Мери Поповска Оливер Ѓоргиевски
046 Next Sales Darko Davkovski Vasil Petrushevski Stefani Usheva Filip Popov
047 Sistina Oftalmologija dream team Ана Ѓорѓиева Агон Абдија Коста Шијаков Кристина Шишарица
048 Добар Бар Марија Зисовска Константин Начев Дарко Младеновски Ивана Караскаковска
049 УНИ БАНКА АД СКОПЈЕ Горан Милошевски Даниела Атанасовска Александар Цветковски Јордан Ќирковиќ
050 Авицена Лабораторија Алексеј Ташевски Моника Стојчевска Николина Јовановска Севинч Асанова
051 Авицена Лабораторија Симона Тасева Мартин Делевски Маја Стојановска Влатко Стоименов
052 Telekom: Dream Team Благоја Атансовски Анета Смилевска Александра Пецакова Александар Додевски
053 Telekom: Last Second Team Жаклина Андовска Милан Смилевски Јане Влаховски Бојан Младеновски
054 Seavus Дејан Табаковски Наташа Затаракоска Јасмина Трајчевска Ивана Атанасова
055 Варус Ристо Михајлов Ангела Настевска Бојан Пападинов Ана Ангелова
056 Seavus 2 Марина Домазетовска Круме Панев Благица Крстева Марјан Пепељугоски
057 Fitness & Spa PARK Иван Крстевски Марија Стојановска Нено Ацкович Никола Таневски